Komorní kino Evald

Princ Mamánek

2DCVU
Director:Jan Budař
Cast:Jan Budař, Ondřej Vetchý, Jana Nagyová, Veronika Khek Kubařová
Premiere:27. October 2022
Length:100 minutes
Genre:Fairy tale

veselá pohádka jako ze života

Director: Jan Budař  •  Scenario: Jan Budař  •  Camera: Jan Malíř  •  Music: Jan Budař  •  Cast: Jan Budař, Ondřej Vetchý, Jana Nagyová, Veronika Khek Kubařová, Boleslav Polívka, Martin Huba, Vladimír Javorský

Pohádka Jana Budaře o princi, který musel dospět v krále. Tak dlouho si rozmazlený princ žil jako mamánek na zámku, až ho jeho otec moudrý král vyslal do světa na zkušenou. Velkou pozornost vzbudilo obsazení přespříliš pečující maminky prince Ludvíka. Po téměř třiceti letech se v roli královny vrátí na plátna představitelka legendární Arabely Jana Nagyová.

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek – princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl. Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt . . a možná najde i lásku svého života.

Co na to všechno řekne maminka? A bude spokojený otec král?

Trailers

Gallery

Find your film