Komorní kino Evald

Buko

2DCVU
Director:Alice Nellis
Cast:Anna Cónová, Petra Špalková, Martha Issová, Jan Cina
Premiere:29. September 2022
Length:112 minutes
Genre:Comedy, Drama

Director: Alice Nellis  •  Scenario: Alice Nellis  •  Camera: Matěj Cibulka  •  Music: Jan Ponocný  •  Cast: Anna Cónová, Petra Špalková, Martha Issová, Jan Cina, Lenka Termerová, Maya Kinterová, Martin Kubačák, Jana Oľhová, Martin Šulík, Miroslav Krobot, Filip Menzel, Marian Roden

Buko je kůň. A taky je to „dar z nebes“, který vypadá jako špatný vtip, protože jeho nová majitelka se koní bojí. Film Alice Nellis vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit.

Jarmila se po ztrátě muže ocitne na životní křižovatce, kde se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě “přečká”, nebo se vzepře a vrhne se do dobrodružství s nejistým koncem. Navzdory dobře míněným radám svých dospělých dětí si zvolí druhou možnost. Tou je život na chalupě v romantické divočině uprostřed Máchova kraje, kde to měl rád především její muž. Ten jí navíc v závěti odkázal vysloužilého cirkusového koně Buka, což na první pohled vypadá jako drsný vtip, protože Jarmila se koní bojí. S pomocí sousedů se rozhodne vzniklé situaci postavit čelem a brzy zjišťuje, že i když to tak zpočátku nevypadalo, právě s tímhle koněm by se jí do života mohlo vrátit štěstí.

Trailers

Gallery

Find your film