Komorní kino Evald


Casablanca Beats

2DČTČT/AT12
Režie:Nabil Ayouch
Hrají:Anas Basbousi, Zineb Boujemaa, Soufiane Belali, Ismail Adouab
Premiéra:15. prosinec 2022
Délka:101 minut
Žánr:Hudební, Drama, Taneční film

Režie: Nabil Ayouch  •  Scénář: Nabil Ayouch  •  Kamera: Amine Messadi, Virginie Surdej  •  Hrají: Anas Basbousi, Zineb Boujemaa, Soufiane Belali, Ismail Adouab, Abdelilah Basbousi, Meryem Nekkach

Bývalý rapper Anas pracuje v kulturním centru. S podporou svého nového učitele se studenti pokusí osvobodit od tíhy tradic, aby mohli žít svou vášeň a vyjádřit se prostřednictvím hiphopové kultury.

Bývalý rapper Anas získá práci v kulturním centru v dělnické čtvrti Casablanky. Povzbuzováni svým novým učitelem se jeho žáci pokusí osvobodit od tíhy určitých tradic, aby mohli žít své vášně, objevovat sami sebe a vyjádřit se prostřednictvím hip hopu, to vše ve společnosti, kde hrozí nebezpečí svobody projevu. Nabil Ayouch proniká s filmem Casablanca Beats do srdce městských kulturních center, aby dal hlas mladým lidem a vzdal hold těmto tvůrčím místům, která mu během jeho dospívání tolik dala. Anas působí v kulturním centru Sidi Moumen – prvním, které na předměstí Casablanky vytvořila režisérova nadace.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci