Komorní kino Evald


Chlapec z nebe

2DČTČT/AT12
Režie:Tarik Saleh
Hrají:Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Mohammad Bakri
Premiéra:10. říjen 2022
Délka:126 minut
Žánr:Thriller, Drama

Režie: Tarik Saleh  •  Scénář: Tarik Saleh  •  Kamera: Pierre Aïm  •  Hrají: Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Mohammad Bakri, Makram Khoury, Sherwan Haji, Yunus Albayrak, Hassan el Sayed

První školní den po letních prázdninách se velký imám zhroutí a umírá před zraky svých studentů na prestižní univerzitě v Káhiře. Začíná nelítostný boj o vliv na obsazení jeho místa.

Adamovi, synovi rybáře, je nabídnuto nejvyšší privilegium studovat na univerzitě Al-Azhar v Káhiře, v mocenském centru sunnitského islámu. Krátce po jeho příjezdu do Káhiry náhle umírá nejvyšší náboženský představitel univerzity, Velký imám, a Adam se brzy stává figurkou v nelítostném boji o moc mezi egyptskou náboženskou a politickou elitou. Po analýze egyptské revoluce ve filmu The Nile Hilton Incident z roku 2017 debutoval Tarik Saleh na festivalu v Cannes v soutěži snímkem Boy From Heaven. Film se inspiroval knihou Umberta Eca Jméno růže, ale diváky zavede na univerzitu Al-Azhar v Káhiře, kde smrt Velkého imáma může změnit mocenskou dynamiku země.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci