Komorní kino Evald


Svatý pavouk

2DČTČT/AT15
Režie:Ali Abbasi
Hrají:Zar Amir Ebrahimi, Mehdi Bajestani, Arash Ashtiani, Sara Fazilat
Premiéra:10. listopad 2022
Délka:116 minut
Žánr:Thriller, Drama, Krimi

Režie: Ali Abbasi  •  Scénář: Ali Abbasi  •  Kamera: Nadim Carlsen  •  Hudba: Martin Dirkov  •  Hrají: Zar Amir Ebrahimi, Mehdi Bajestani, Arash Ashtiani, Sara Fazilat, Sima Seyed, Alice RahimiForouzan Jamshidnejad

Novinářka sestupuje do temného podsvětí íránského posvátného města Mašhad, kde vyšetřuje sériové vraždy sexuálních pracovnic takzvaným „Pavoučím zabijákem“, který věří, že zbavuje ulice od hříšníků.

V noci řádí v Mašhadu sériový vrah, který láká oběti do své sítě. Zabíjí ženy, prostitutky. Zatímco policie zločiny ignoruje, Rahim, novinářka z Teheránu, bloudí temnými čtvrtěmi svatého města a hledá pravdu. Holy Spider je natočen podle skutečné události, přičemž název filmu odkazuje na přezdívku sériového vraha. V roce 2001 Saeed Hanaei zabil ve městě Mašhad šestnáct prostitutek, protože je považoval za "nečisté“. Jeho soudní proces vyvolal v Íránu velký rozruch, a to nejen kvůli hrůznosti toho, co se stalo, ale také proto, že některá média a konzervativní skupiny z něj udělaly hrdinu.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci