Komorní kino Evald


Černé brýle

2DČTČT/AT15
Režie:Dario Argento
Hrají:Ilenia Pastorelli, Asia Argento, Andrea Zhang, Guglielmo Favilla
Premiéra:8. říjen 2022
Délka:86 minut
Žánr:Horor, Thriller, Mysteriózní

Režie: Dario Argento  •  Scénář: Dario ArgentoFranco Ferrini  •  Kamera: Matteo Cocco  •  Hudba: Louis Siciliano  •  Hrají: Ilenia Pastorelli, Asia Argento, Andrea Zhang, Guglielmo Favilla, Maria Rosaria Russo, Paola Sambo, Andrea Gherpelli, Ivan Alovisio, Mario Scerbo, Gennaro Iaccarino, Viktorie Ignoto

Diana, mladá žena, která přišla o zrak, najde průvodce v čínském chlapci jménem Chin. Společně se vydají po stopách nebezpečného vraha v temné Itálii.

V téměř opuštěném letním Římě uprostřed hypnotického zatmění slunce se záhadný sériový vrah začne zaměřovat na luxusní prostitutky. Diana je jednou z nich. Při zoufalé snaze uniknout mu se stane obětí vážné autonehody, po níž oslepne. Po dlouhé rehabilitaci se Diana dozví, že jediným dalším přeživším havárie je dítě čínského původu jménem Chin, které následkem nehody osiřelo, a proto se rozhodne se o něj postarat. Oba sice pocházejí z odlišného kulturního prostředí, ale spojuje je zvláštní pouto, které je uschopňuje bránit se před touhou sériového vraha po pomstě. Po desetileté pauze se Dario Argento vrací k režii s filmem, v němž se mísí nálada italské „giallo“ pulp fiction z jeho rané tvorby s jeho legendárním nádechem hororu, i když tentokrát s dávkou ostré ironie. Film Černé brýle je bezhlavý úprk mezi městem a venkovem, který zkoumá sociální konflikt mezi bohatými městskými částmi a takzvanou čínskou čtvrtí v Římě. Mistrův pohled proměňuje tuto noční můru v čistou geometrii a třídní boj v metafyzickou architekturu připomínající Antonioniho.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci