Komorní kino Evald

Spolu

2DCVU
Director:David Laňka, Martin Müller
Cast:Štěpán Kozub, Veronika Žilková, Kamila Janovičová, Marek Němec
Premiere:29. September 2022
Length:118 minutes
Genre:Drama

Láska neznamená oběť

Director: David Laňka, Martin Müller  •  Scenario: David Laňka, Martin Müller, Fabio Marra (divadelní hra)  •  Camera: Václav Tlapák  •  Music: Sven Mikkelsen  •  Cast: Štěpán Kozub, Veronika Žilková, Kamila Janovičová, Marek Němec, Kristýna Podzimková, Martina Babišová, Václav Kopta, Marianna Polyaková

Film Spolu přináší příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. V hlavních rolích Veronika Žilková, Štěpán Kozub a Kamila Janovičová. Film vznikl podle úspěšné divadelní hry Fabio Marry, jenž se objeví i v jedné z menších rolí.

Děj filmu je příběhem pětadvacetileté Terezy, která se po rozchodu s přítelem vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle. Její návrat navždy změní životy všech. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe... a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl.

Trailers

Gallery

Find your film