Komorní kino Evald


Kráčet s anděly

2DČT/AT
Režie:Tomasz Wysokiński
Hrají:Jeremaiah Marobyane
Délka:84 minut
Žánr:Dokumentární

KOUPIT VSTUPENKY

Režie: Tomasz Wysokiński  •  Scénář: Tomasz Wysokiński  •  Kamera: Tomasz Wysokiński  •  Hudba: Pawel Mykietyn  •  Hrají: Jeremaiah Marobyane

Pátrání po jednom z mnoha ztracených jihoafrických dětí se stává kontemplací nad stavem země, která stále nesetřásla otisk koloniální tyranie a jejích tragických následků.

Polský dokumentarista Tomasz Wysokiński sleduje mladého Jihoafričana Jerryho při jeho pátrání po ztracené dívce, které je ovšem s největší pravděpodobností předem odsouzené k neúspěchu. Angie je jen jedním z mnoha dětí, které v zemi se zdrcující pravidelností beze stopy mizejí a o jejichž osudech kolují děsivé zkazky. Jerry, bývalý dětský voják, sám pronásledovaný vlastními démony a pochybami, prochází ulicemi slumů a chudinských čtvrtí a pozoruje neštěstí, v němž žijí jeho bratři a sestry. Tíživý dokumentární snímek nenabízí mnoho východisek a v několika okamžicích se pohybuje na hraně toho, co lze na filmovém plátně s čistým svědomím zobrazit. Temně poetický film ale může divákovi zprostředkovat postkoloniální past, v níž mnoho lidí dodnes žije.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci