Komorní kino Evald


Je suis Karl

2DČT15
Režie:Christian Schwochow
Hrají:Luna Wedler, Jannis Niewöhner, Milan Peschel, Edin Hasanović
Premiéra:13. leden 2022
Délka:126 minut
Žánr:Thriller, Drama

Režie: Christian Schwochow  •  Scénář: Thomas Wendrich  •  Kamera: Frank Lamm  •  Hudba: Floex, Tom Hodge  •  Hrají: Luna Wedler, Jannis Niewöhner, Milan Peschel, Edin Hasanović, Anna Fialová, Fleur Geffrier, Aziz Dyab, Marlon Boess, Mélanie Fouché, Elizaveta Maximová, Valery Tscheplanowa, Anne-Marie Ponsot, Tabea Bettin, Ruzica Hajdari

Název filmu odkazuje na heslo Je suis Charlie, jež se stalo symbolem solidarity a protestů po teroristickém útoku na francouzský časopis Charlie Hebdo v roce 2015.

Mladá dívka Maxi unikne smrti při teroristickém útoku. Výbuch ji vezme téměř vše co má. Domov, matku, sourozence. Její život je v troskách. Charizmatický Karl ji přesvědčí, aby se stala součástí a tváří jeho hnutí, jež chce změnit Evropu a navrátit jí ty pravé hodnoty. Extrémní pravice už dnes nemá podobu holých lebek, sjezd Karlova hnutí vypadá spíše jako marketingová prezentace nejnovějšího telefonu. Evropa bez přistěhovalců, Evropa, kde je bezpečno a pořádek. Ideály znějí krásně a Maxina bolest a prázdnota jsou prostě příliš velké. Maxi ale netuší, že Karl a jeho skupina mají ve skutečnosti mnohem větší a ambicióznější plán. Její příběh jim může na chvíli dodat sílu a sympatie veřejnosti, ale to nestačí. Kdo chce skutečnou moc, nesmí se bát krve a ohně. Je suis Karl. Sláva vítězství.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci