Komorní kino Evald


Tove

2DČTČT/AT15
Režie:Zaida Bergroth
Hrají:Alma Pöysti, Krista Kosonen, Shanti Roney, Eeva Putro
Premiéra:24. únor 2022
Délka:99 minut
Žánr:Drama, Životopisný

Skutečný příběh o autorce kouzelného světa Muminků

Režie: Zaida Bergroth  •  Scénář: Eeva Putro  •  Kamera: Linda Wassberg  •  Hudba: Matti Bye  •  Hrají: Alma Pöysti, Krista Kosonen, Shanti Roney, Eeva Putro, Joanna Haartti, Kajsa Ernst, Robert Enckell, Jakob Öhrman, Wilhelm Enckell

Válka skončila a pro Tove Janssonovou začíná nový život. Když potká divadelní režisérku Vivicu Bandlerovou, zamiluje se. Zároveň se její kreativita začíná ubírat nečekanými cestami a začíná psát příběh Mumínků.

Helsinky, 1945. Konec války přináší malířce Tove Janssonové pocit umělecké a sociální svobody. Zatímco své umělecké sny soustředila na malování, okouzlující příběhy o stvořeních jménem ‚Mumínci‘, které vyprávěla vyděšeným dětem v protileteckých krytech, rychle začaly žít svým vlastním životem a přinesly mezinárodní slávu a finanční volnost. Její touha po svobodě je vystavena zkoušce, když potkává divadelní režisérku Vivicu Bandlerovou, která v ní zažehne elektrizující a pohlcující lásku. Ale zatímco začíná nacházet svou uměleckou identitu, objevuje pravou lásku, po které touží, aby byla opětována, a jedině tím, že si vytvoří vlastní cestu, se může naučit být svobodná.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci