Komorní kino Evald


Margrete – Královna severu

2DČTČT/AT15
Režie:Charlotte Sieling
Hrají:Trine Dyrholm, Søren Malling, Morten Hee Andersen, Jakob Oftebro
Premiéra:10. únor 2022
Délka:120 minut
Žánr:Historický, Drama, Životopisný

Příběh ženy, která sjednotila Skandinávii

Režie: Charlotte Sieling  •  Scénář: Charlotte Sieling, Jesper Fink, Maya Ilsøe  •  Kamera: Rasmus Videbæk  •  Hudba: Jon Ekstrand  •  Hrají: Trine Dyrholm, Søren Malling, Morten Hee Andersen, Jakob Oftebro, Magnus Krepper, Bjørn Floberg, Suzanne Reuter, Simon J. Berger, Paul Blackthorne, Richard Sammel, Thomas W. Gabrielsson, Annika Hallin, Tinna Hrafnsdóttir

1402. Královna Margrete vládne Švédsku, Norsku a Dánsku, a to prostřednictvím svého adoptivního syna Erika. Chystá se však spiknutí a Margaret se ocitá v neřešitelné situaci, která by mohla rozbít její celoživotní dílo: Kalmarskou unii.

Píše se rok 1402. Margrete dosáhla toho, co se ještě žádnému muži nepodařilo. Spojila Dánsko, Norsko a Švédsko do mírově orientované unie, kterou sama řídí prostřednictvím svého mladého adoptovaného syna Erika. Svazek je však sužován nepřáteli, a Margrete proto plánuje sňatek Erika a anglické princezny. Spojenectví s Anglií by mělo unii zajistit status nové evropské velmoci, avšak právě vznikající spiknutí má zničit Margrete a vše, v co věří. Režisérka Charlotte Sieling má za sebou dlouhou kariéru jedné z nejuznávanějších dánských režisérek v televizních seriálech, jako je Vláda (2013), Vražda (2009), Most (2011), Those Who Kill (2014) a americký seriál Ve jménu vlasti (2018). S Margrete – Královnou severu přenese Charlotte Sieling na plátno jeden z největších příběhů severských zemí – příběh jedné z nejmocnějších žen evropských dějin.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci