Komorní kino Evald


Moje sestra

2DČT/AT12
Režie:Stéphanie Chuat, Véronique Reymond
Hrají:Nina Hoss, Lars Eidinger, Marthe Keller, Jens Albinus
Premiéra:26. říjen 2020
Délka:100 minut
Žánr:Drama

Režie: Stéphanie Chuat, Véronique Reymond  •  Scénář: Stéphanie Chuat, Véronique Reymond  •  Kamera: Filip Zumbrunn  •  Hudba: Christian Garcia-Gaucher  •  Hrají: Nina Hoss, Lars Eidinger, Marthe Keller, Jens Albinus, Thomas Ostermeier, Isabelle Caillat, Moritz Gottwald

„Schwesterlein“ je tklivý a srdceryvný film s úžasnými hereckými výkony obou hlavních představitelů - moderní inscenace Jeníčka a Mařenky.

Lisa bývala skvělou autorkou divadelních her, ale nyní již nepíše. Bydlí s rodinou ve Švýcarsku, srdcem však zůstala v Berlíně. Její srdce bije ve stejném rytmu jako srdce jejího bratra Svena, známého divadelního herce. Poté co Sven onemocní agresivní leukemií, se vztah mezi dvojčaty ještě prohloubí.

Sven odjel do švýcarských hor, aby zde opět nabral nové síly. S obrovskou chutí žít sní o návratu na jeviště. Lisa má oči pouze pro něj a zrcadlí se v nich její nejhlubší potřeby být opět kreativní a cítit, že žije. Riskuje přitom dokonce i svoje manželství. Poté co se Svenův zdravotní stav zhorší, se Lisa potácí mezi nadějí a loučením.

Ve filmu si zahraje sám sebe významný německý divadelní režisér Thomas Ostermeier (Schaubühne Berlin).

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci