Komorní kino Evald


Byli jednou dva rebelové…

2DČT/AT12
Režie:Johanna Moder
Hrají:Julia Jentsch, Manuel Rubey, Aenne Schwarz, Marcel Mohab
Premiéra:23. říjen 2021
Délka:104 minut
Žánr:Komedie

Režie: Johanna Moder  •  Scénář: Johanna Moder  •  Kamera: Robert Oberrainer  •  Hrají: Julia Jentsch, Manuel Rubey, Aenne Schwarz, Marcel Mohab, Lena Tronina, Tambet Tuisk

Dva moderní městské páry na konci třicítky si užívají svůj spořádaný, privilegovaný život ve Vídni. Když je ruský kamarád ze studií poprosí o pomoc, spontánně rozjedou záchrannou akci: Konečně budou nejen mluvit, ale opravdu něco dělat! Ale to, co čtveřice chápe jako dobrodružství, brzy ohrožuje staré přátelství a vzájemné vztahy, protože pojem „pomoc“ si každý vykládá po svém – a lidé v nouzi se chovají jinak, než by si to zachránci přáli. A tak příchodem Pavla Rakušanům před očima vytanou jejich vlastní nenaplněné ideály. Precizní komentář k blahobytné společnosti – a jejich vnějším a vnitřním hranicím.

Námět ke scénáři, na kterém vedle režisérky Johanny Moder spolupracovali také představitelé hlavních rolí Manuel Rubey a Marcel Mohab, vychází ze skutečné události. Špičkový herecky ansámbl si v této svižné, ale i hořkosladké komedii velmi přesvědčivě přehazuje morální odpovědnost jako horký brambor. Na filmovém festivalu Max-Ophüls-Preis 2020 získal snímek Cenu za nejlepší režii.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci