Komorní kino Evald


Dokud nebudeme volní

2DČT/AT12
Režie:Oliver Rihs
Hrají:Anatole Taubman, Jella Haase, Joel Basman, Marie Leuenberger
Premiéra:22. říjen 2021
Délka:117 minut
Žánr:Drama

Režie: Oliver Rihs  •  Kamera: Felix von Muralt  •  Hudba: Beat Solèr  •  Hrají: Anatole Taubman, Jella Haase, Joel Basman, Marie Leuenberger, Beat Marti, Bibiana Beglau, Michael Schertenleib, Pascal Ulli, Martina Schöne-Radunski, Philippe Graber

Švýcarská konfederace, známá jako kolébka lidských práv a oceňovaná pro svou stabilitu a integritu, skrývá ve své minulosti i temné momenty, které se postupem času ukázaly jako nezbytné hnací síly svobody, kterou dnes považujeme za samozřejmost.

Drama vycházející ze skutečné události vypráví příběh zločince Waltera Stürma (1942-1999), který se ve Švýcarsku v 70. a 80. letech proslavil jako král útěků - z vězení utekl celkem osmkrát. Jeho boj proti podmínkám ve vězení, zejména proti samotce, z něj udělalo symbol levice v boji proti policejní brutalitě. V 80. letech ve Švýcarsku probíhaly demonstrace za zmírnění vězeňských podmínek. Film o svobodě a její ambivalenci sleduje nejen zločince s aurou moderního Robina Hooda ale i jeho obhájkyni Barbaru Hug, idealistickou bojovnici za lidská práva v tehdy politicky rigidním Švýcarsku.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci