Komorní kino Evald


Davos

2DČT/ATMP
Režie:Daniel Hoesl, Julia Niemann
Hrají:Klaus Schwab, David Begbie, Christine Lagarde, Tamara Funiciello
Premiéra:22. říjen 2021
Délka:100 minut
Žánr:Dokumentární

Režie: Daniel Hoesl, Julia Niemann  •  Scénář: Julia Niemann  •  Kamera: Andreas Widmer  •  Hrají: Klaus Schwab, David Begbie, Christine Lagarde, Tamara Funiciello, Alexa Chipovsky, Andres Ambühl

Julia Niemann a Daniel Hoesl natočili fascinující observační dokument, ve kterém se nesoudí a ve kterém dialektika konfliktů platí víc než jednoduché a uklidňující odpovědi.

Více než rok sledovali Daniel Hoesl a Julia Niemann každodenní život v Davosu, kde se v roce 2020 konalo 50. výroční zasedání Světového ekonomického fóra. Život řadových obyvatel Davosu ukazují v kontrastu s globální elitou přijíždějící na výroční zasedání Světového ekonomického fóra: Jde o hodnotu a cenu peněz, o přírodu, tradice, globalizaci, identitu, komunitu a sebeurčení.

Co pohání náš svět, se v Davosu stává paradigmatickým: Běžný život v kontrastu ke globální elitě, která operuje bez skrupulí v jakémkoli prostředí, virtuálně, odtržená od reality. Davos je film o rovnováze a o kontrastu, o kapitalismu v našem rozdrobeném světě a o vlivu těch mocných na ty ostatní.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci