Komorní kino Evald


3přátelé2nepřátelé

2DČT/AT12
Režie:Sebastian Brauneis
Hrají:Marlene Hauser, Laura Hermann, Gerhard Kasal, Julian Loidl
Premiéra:27. říjen 2020
Délka:109 minut
Žánr:Drama

Režie: Sebastian Brauneis  •  Scénář: Sebastian Brauneis  •  Kamera: Sebastian Brauneis, Roman Chalupnik  •  Hrají: Marlene Hauser, Laura Hermann, Gerhard Kasal, Julian Loidl, Robert Reinagl, Lisa Schrammel, Lukas Watzl

Dobrý film, který rozhodně stojí za to vidět a který dosvědčuje, že Sebastian Brauneis je jedním z nejzajímavějších a nejtalentovanějších autorských filmařů v Rakousku, a který navzdory své vážnosti zůstává v paměti především jako „óda na přátelství“.

Johanna, Franzi a Emil pracují za mizernou mzdu ve firmě, která obchoduje s krabicemi. Když má po svém otci převzít pozici šéfa sadistický patolízal Karli, všichni tři se tomu společně brání. Co za jedné vídeňské letní noci začíná slovy, končí činy. Ať už je protivníkem jediný „hnusák“ nebo nefér přesila, odpověď je vždy stejná: nenechte se tahat za nos a držte spolu. Kdo jsme? Co chceme? A s kým chceme být?

Kritika kapitalismu jako osvěžující lehká bezrozpočtová vídeňská letní pohádka ve stylu „nové vlny“, která sama sebe nebere příliš vážně a zvedne náladu nejen díky skvělému soundtracku.

Fotogalerie

Najděte svoji akci