Komorní kino Evald


Svobodná země

2DČT/AT15
Režie:Christian Alvart
Hrají:Felix Kramer, Trystan Pütter, Nora von Waldstätten, Ben Hartmann
Premiéra:20. říjen 2021
Délka:120 minut
Žánr:Thriller

Režie: Christian Alvart  •  Scénář: Christian Alvart, Siegfried Kamml, Rafael Cobos (původní scénář), Alberto Rodríguez (původní scénář)  •  Kamera: Christian Alvart  •  Hudba: Christoph Schauer  •  Hrají: Felix Kramer, Trystan Pütter, Nora von Waldstätten, Ben Hartmann, Ludwig Simon, Leonard Kunz, Hanna Hilsdorf, Marc Limpach, Jean Denis Römer

„Svobodná země” je nejen velmi dobrý remake, ale pravděpodobně i dosud nejupřímnější film o duchu doby bezprostředně po pádu komunismu.

Film Christiana Alvarta, německého zkušeného režiséra detektivek, je remakem španělského thrilleru „La Isla Mínima“ o dozvucích Francovy diktatury. Alvart přenesl velmi šikovně děj do východoněmeckého venkova krátce po znovusjednocení Německa, kde se setkává policista z bývalé NDR se západoněmeckým úředníkem. Společně mají vyřešit případ zmizelých dívek. Ochota místního obyvatelstva vypovídat je nízká, z kusých výpovědí nejdříve vyplývá, že dívky odešly na západ, aby unikly z východoněmecké pustiny a bezvýchodnosti. Vyšetřovatele zaráží, že si o sestry zdánlivě nikdo nedělá starosti a o celém případu se mlčí. Brzy jim dojde, že při vyšetřování nemohou počítat s podporou vesničanů, kteří evidentně vězí až po krk ve lžích a intrikách.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci