Komorní kino Evald


Atlantida

2DČT
Režie:Valentyn Vasjanovyč
Hrají:Andrij Rymaruk, Ljudmyla Bileka, Vasyľ Antoňak
Délka:108 minut
Žánr:Drama

Režie: Valentyn Vasjanovyč  •  Scénář: Valentyn Vasjanovyč  •  Kamera: Valentyn Vasjanovyč  •  Hrají: Andrij Rymaruk, Ljudmyla Bileka, Vasyľ Antoňak

Píše se rok 2025. Je rok po ukončení rusko-ukrajinské války, která po sobě na východní Ukrajině zanechala poušť nevhodnou k lidskému životu. Serhij, bývalý voják trpící posttraumatickým syndromem, má potíže s přizpůsobováním se nové realitě. Jeho země je v troskách a osobní život rozerván na kousky. Po odstavení hutě, ve které pracuje, jej osud nečekaně zavede mezi členy dobrovolnické mise Černý tulipán, která se věnuje exhumacím válečných obětí. S Katjou, s níž se na misi seznámí, přichází i naděje na lepší budoucnost. Naučí se žít bez války a přijme sám sebe takového, jakým je?

Ve filmu nehrají profesionální herci. „Byl to záměr,“ říká autor Valentyn Vasjanovyč, „chtěl jsem natáčet ty, kdo opravdu bojovali. Mají to v očích a lze to vycítit z jejich chování. A já chtěl, aby tomu uvěřili i ti diváci, kteří válkou sami prošli.“ V hlavních rolích Anlantidy proto uvidíme Andrije Rymaruka, který sloužil v rozvědce, paramedičku Ljudmylu Bileku a Vasyla Antoňaka, který bojoval jako dobrovolník v praporu Ajdar.

Atlantida měla premiéru na 76. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách, kde v sekci Horizont získala první cenu.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci