Komorní kino Evald


Run Free - Poselství Bílého koně / Berry Routines / Barmania / NORDIX BOŽÍ DAR / TANEC MODRÝCH ANDĚLŮ / Seskok z Mount Everestu

2DČTČV
Režie:Radek Popelka, Steve Lichtag, Vít Kratochvíle, Andreas Ratschiller
Premiéra:21. listopad 2014
Délka:110 minut
Žánr:zaner_outdoor

12. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů

Režie: Andreas Ratschiller, Miroslav Haluza, Radek Popelka, Red Bull, Steve Lichtag, Vít Kratochvíle

Run Free - Poselství Bílého koně - Filmové pokračování světového knižního bestselleru Born to Run. Setkání party českých ultramaratónců v čele s Danielem Orálkem s legendárním Caballem Blancem (Bílým koněm). V mexických horách Sierra Tarahumara společně běží závod dlouhý 80 kilometrů s nejlepšími přírodními běžci světa - indiány obutými do sandálů vyrobených z gumy starých pneumatik.Výběr z 11. ročníku.

Berry Routines - Freestyle BMX jezdec světové třídy Michael "Berry" Beran představuje své denní rutiny v unikátním video konceptu Berry Routines. Red Bull vytvořil pro českého bikera svět na míru ve vizuálně poutavém kabátu a Berry vás provede svým životem profíka během jediného našlápnutého dne.Výběr z 11. ročníku.

Barmania - Poutavý zážitkový dokument o cestování Barmou až k horským kmenům žijícím u Barmských hranic s Čínou.

NORDIX BOŽÍ DAR - Extrémní závod Red Bull Nordix kombinuje běžkařský sprint a skicross. 130 závodníků ze 4 zemí se sešlo na Božím Daru ve větrných horských podmínkách a utkali se na trati s několikametrovými skoky a klopenými zatáčkami. Obtížný terén zvládali závodníci na běžkách s nečekanou jistotou, ale ani tak nebyla o napínavé momenty nouze.

TANEC MODRÝCH ANDĚLŮ - Ochrnutá dívka Veronika prchá ve svých představách do světa velryb, kde bojuje s krvelačnými velrybáři o jejich záchranu. Za velrybami keporkaky dlouhoploutvými až do oblasti Silver Bank v Karibiku se tentokráte vydal tým Steva Lichtaga. Nepochybně netušil, že tohle dobrodružství bude patřit k těm nejtěžším i nejnebezpečnějším. Daleko od těchto vod, na druhé straně zeměkoule, žije sedmnáctiletá Veronika. Když jí bylo třináct let spadla ze stromu a zůstala doživotně připoutána na invalidní křeslo. S nesmírnou vůlí se ústy naučila malovat obrazy a díky nim pak utíká do tajemného světa gigantických savců, které miluje a obdivuje. Jejím snem je stát se velrybou a žít v oceánech, být volná a nespoutaná. Ve svých představách „modré anděly“ chrání a bojuje s krutými velrybáři. Film byl natočen podle skutečného příběhu a vy se stanete nejenom obdivovateli nádherných tančících obrů, ale spolu s Veronikou také procítíte chvíle, které je pod krutou taktovkou člověka odsuzují k smrti.

Seskok z Mount Everestu - 60 let poté, co Edmund Hillary a Tensing Norgay poprvé pokořili nejvyšší horu světa, se do Himalájí vydává ruský adrenalinový sportovec Valery Rozov, aby rozepjal svá wingsuitová křídla ve výšce 7220 metrů. Novému rekordnímu B.A.S.E. jumpu předcházely 4 dny výstupu po slavné severní trase, který s Rozovem absolvovala skupina Šerpů. Samotný seskok pak trval několik desítek vteřin, během nichž Valery dosáhl rychlosti okolo 200km/h. “Teprve po návratu domů jsem si uvědomil, jak náročné to bylo. Fyzicky i psychicky," oddechl si Rozov po úspěšném provedení své mise. Výběr z 11. ročníku.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci