Komorní kino Evald


O přehlídce

Nejnovější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska přinese v říjnu a listopadu filmovým fanouškům v Praze, Brně a nově také v Olomouci festival německy mluvených filmů Das Filmfest. Festival opět láká na výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných filmů od renomovaných tvůrců i debutantů. Pestrá dramaturgie potěší příznivce psychologických snímků, výpravných historických filmů, komedií i dokumentů. V aktuální kinematografii všech tří zemí se odrážejí témata, která obecně rezonují současnou společností v celé Evropě: hledání vlastní identity, cesta za štěstím a láskou, ale také neschopnost navazovat vztahy. Hrdiny filmových děl, podobně jako jejich diváky, ovlivňují relativně nové problémy paralelních životů ve světě sociálních sítí, stejně jako tradiční témata související s vůlí vymezit se vůči rodinným tradicím i vyrovnávání se s vlastní minulostí. Hned několik filmů si odbyde na letošním festivalu svou českou distribuční premiéru, mj. mezinárodní koprodukční snímek Korzet (Corsage), jež festival zahájí,a film Srdeční záležitost.

16. ročník přehlídky německých, rakouských a švýcarských filmů proběhne od 20. do 26. října v pražských kinech Lucerna, Atlas a následně od 2. do 6. listopadu v brněnském kině Art a poprvé od 1. do 11. listopadu i v Olomouci v sále Mozarteum Arcidiecézního muzea.

Novinka letošního ročníku – Die Fankarte Letos poprvé můžete využít na Das Filmfestu festivalovou permanentku. Za pouhých 300 Kč získáte vstup na libovolné tři festivalové projekce v kinech Lucerna a Atlas. Permanentky můžete zakoupit na pokladnách kin Lucerna a Atlas, kde si následně vyzvednete vstupenky dle vašeho výběru (online rezervace vstupenek nebo objednávky nejsou možné). Permanentka je platná do 26. 10.2022 a platí pouze na filmy uváděné v rámci festivalu Das Filmfest. Permanentky bude možné zakoupit do 20. října 2022.


Více informací naleznete na www.dasfilmfest.cz


Těšíme se na vás! 
 Festival Das Filmfest pořádají Goethe-Institut v Praze, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví.